Moterys matematikoje    

Taip pat skaitykite: Hipatija – pirmoji matematikė
Fieldso medalis pirmajai moteriai
Pirmoji programuotoja: Ada Lovelace

5-o dešimtm. moterys: Evelina Granville

Evelyn Boyd Granville gimė 1924 m. gegužės 1 d. Vašingtone. Ją užaugino motina ir jos dvynė sesuo; abi jos dirbo JAV "Engraving ir Printing" biure1). velyn Boyd Granville

Durbaro aukštesniąją mokyklą baigė valediktoriane2), kas buvo gana įspūdinga tų metų afro-amerikietei. Laimei, nemaža dalis dėstytojų turėjo aukštus mokslinius laipsnius, tarp jų Jeilio ir Pensilvanijos un-tų. Tuo metu JAV vyriausybė ir daugelis įtakingų organizacijų darė viską, kad trukdytų afro-amerikiečių pažangai. Tad bet kurio jų gautas daktaro laipsnis buvo visų jų bendruomenės pasiekimu [pirmąja matematikos srityje daktaro laipsnį gavusia afro-amerikiete buvo Euphemia Lofton Haynes].

Matematikos dėstytojai ją paskatino ir remiama savo šeimos ji gavo Phi Delta juodaodžių moterų seserijos Kappa dalinę stipendiją studijoms Smitho koledže. Ten ji mokėsi ne tik matematikos, bet ir fizikos bei astronomijos. Ji netgi ketino būti astronome, tačiau nenorėjo gyventi nuošaliai kaip tekdavo to meto astronomams.

1985-88 dėstė matematiką ir informatiką Tailerio Teksaso koledže. 1990 m. priėmė pasiūlymą užimti Tailerio Teksaso un-to Sam A. Lindsey vardo katedros vadovo postą ir nuo tada mokė studentus kaip vizituojanti profesorė. Vėliau, 1989 m., Smito koledžas jai suteikė garbės daktaro vardą, - tai buvo pirmoji juodaodė Amerikos moteris gavusi tokį vardą.

Per savo karjerą evelina dalyvavo daugelio organizacijų ir draugijų veikloje: Nacionalinėje matematikos mokytojų taryboje, Amerikos Universitetų moterų asociacijoje (dėmesį akcentavusioje edukacijai ir matematikai) ir kt.

Daugiau skaitykite čia >>>>>


Paaiškinimai

1) Graviravimo ir spaudos biuras (Bureau of Engraving and Printing) - stambiausias JAV blankų finansiniams dokumentams (visų pirma, dolerių) gamintojas prie Finansų ministerijos, įsteigtas 1862 m. Jis spausdina banknotus, tačiau nekala monetų. 1894 m. pradėjo spausdinti ir pašto ženklus ir bevek šimtmetį buvo vieninteliu šioje srityje. Turi du ofisus: Vašingtone ir Fortvorte (Teksaso valst.)

2) Valediktorianas - JAV, Kanadojem Centrinėje Amerikoje ir Filipinuose studijų pabaigimas pasakant padėkos kalbą diplomų įteigimo ceremonijos metu.

Meilės sinusoidė
Jų begalinė išmintis
Hipatija – pirmoji matematikė
Moters kelias į akademiją
Matematikos pradžia Lietuvoje
Fieldso medalis pirmajai moteriai
Pirmoji programuotoja: Ada Lovelace
Tūkstantmečio matematikos problemos
Naujas pirminių skaičių dėsningumas
Nepaprasti skaičiai: skaičius 42
Gausas – iškirstas langas į 19 a.
Atsidaro matematikos muziejus
Matematinis dydis ir patirtis
Iniciatyva: Matematikos keliu
Nauji picos pjaustymo būdai
Indijos matematikos istorija
Aritmetikos pagrindai
Matematika ir muzika
Vartiklis