Ingvaras Nilsenas. Paskutinė medžioklė

Trečią nepaliaujamų paieškų dieną kompiuterio ekrane pasirodė taškas. Kompiuteris informacijos tarnybos furgone akimirksniu paskaičiavo taikinio koordinates – ir nuo lydinčios platformos pakilo gravilėkis su Medžiotoju. Taikinio pasiekimui jam prireikė vos 70 sekundžių. Spausdamas biologinio magneto mygtuką jis vos sulaikė jį apėmusį jaudulį: tai buvo didingiausia jo gyvenimo akimirka.

Kažkas šmėkštelėjo dešinio borto iliuminatoriuje, pasigirdo silpnas trakštelėjimas, - ir Medžiotojas su palengvėjimo atsiduso: iš priėmimo šliuzo tiesiai prie jo kojų, jau supakuotas į trikroną, nukrito tas laimikis, dėl kurio buvo surengta ši ekspedicija. Paskutine antis

Kolonas vadas įsakė grįžti. Gravilėkis apsuko garbės rado virš Admirolo visureigio ir, staigiai pakilęs, pralėkė virš miško. Po trečios proskynos Pilotas pastebėjo žalią žvalgybos vikšraeigį.

- Jie jau viską žino! – šūktelėjo jis Medžiotojui ir valdymo svirtį patraukė iki galo į save.

Atakavo juos priskrendant vandenyną. Priežiūros gravilėkis nepastebimai prislinko iš apačios ir jau išleido čiuptuvus, kad palietę fiuzeliažą akimirksniu pradegintų angą, pro kurią įleistų migdančiąsias dujas, tačiau Medžiotojui antrąsyk pasisekė tądien: nepaisant puolančiųjų sukeltų trikdžių suveikė automatinė prieš-abordažinė apsauga – ir svetima mašina staigiai buvo numesta žemyn į žalias vandenyno bangas.

Likusi kelio dalis buvo be nuotykių. Po 8 val. Medžiotojas jau sėdėjo savo pamėgtame bare „Trys undinės“ ir kaip įprastai siurbčiojo viskį su soda, visa savo esybe jausdamas vidinėje kišenėje esant čekį, kuriame visam finansų pasauliui žinomu braižu buvo užrašyta: „Vienas milijonas kreditų“.

... O dar po valandos prieš garsųjį Teksaso rančos savininką pastatė uždengtą platininį puodą. Nudengęs dangtį rančos šeimininkas stebuklo laukiančiomis šnervėmis pajuto nepakartojamą aromatą: prieš jį, pateikta su nepakartojamu garnyru, rožine paskrudusia odele, gulėjo, bejėgiškai išskėtusi nupjaustytas kojeles, paskutinė Žemės kurapka.

Papildomi skaitiniai:
Fantastikos skyrius
Uras kitaip!
R. Jangas. Žydra dirva
Ką pasakysime vaikams?
S. Klenčas. Iš Visatos gilumos
V. Nazarovas. Silajaus obuolys
N. Nilsonas. Planeta pardavimui
A. Chlebnikovas. Neįkainojama dovana
A. Beliajevas. Ar lengva būti vėžiu?
Sergejus Lykovas. Ilgas kelias namo
Grigorijus Kazakovas. Nedėkingųjų žemė
H. Altovas. Devynios minutės
S. Lukjanenko. Pusiaudienio fokstrotas
Dmitrijus Bilenkinas. Gyvybės dykuma
Dž. Keri. Kombinacija "Galvosūkis"
Pavelas Podzorovas. Apie grybų naudą
Janušas Zaidelis. Pasivaidenimas
V. Vasiljevas. Varna kišenėje
J. Zyka.  Nuosprendis
Kas leistina fantastikoje?
Julija Zonis. Megido
Ar mąsto žmogus?
Jei žūtų Žemė?..
NSO svetainė