Mažosios gudrybės

[ Publikacijos sentencija:
„Gyvenime galite gauti viską, ko tik ponorėsite, jei tik pakankamai padėsite kitiems gauti tai, ko jie nori“,
Zigas Ziglaras ]

Print menu

Kaip atsispausdinti informaciją apie sistemą?

Tai nesunku. Tereikia atverti „Control panel“ instrumentarijų („Start“ mygtuko meniu „Settings“ komanda) ir dukart spragtelėti „System“ ikonytę (arba spragtelėjus dešinįjį pelės mygtuką virš „My computer“ ir iš meniu pasirinkus „Properties“ komandą). Tada pasirinkti „Device Manager“ kortelę ir paspausti „Print“ mygtuką - gausite spausdinimo dialogo langą.

Jei pasirinksite „System summary“ režimą, bus atspausdinta pertraukimų (IRQ), įvedimo/išvedimo (I/O) portų, atminties ir DMA kanalų aparatūros naudojamos reikšmės. O jeigu pasirinksite „All devices and system summary“ režimą, gausite išsamią ataskaitą apie kiekvieną aparatūros įrenginį (kokius resursus kiekvienas jų naudoja). Jei prieš paspaudžiant „Print“ mygtuką pasirinksite kurį nors įrenginį, bus leista rinktis ir „Selected class or device“ režimą - informacijos apie konkretų įrenginį atspausdinimui.

Koks skirtumas?

Kuo skiriasi, kai įkeliate MS-DOS programą per „Run“ komandą iš „Start“ meniu ir kai surenkate jos vardą MS-DOS lange? Skirtumas tas, vykdant su „Run“ komanda kiekvieną kartą atveriamas naujas MS-DOS (dabar jau - komandinis) langas. Todėl taip galima įkelti vykdymui kelias „ilgai grojančias“ programas.

2021.07.28. Pabandysime atnaujinti šį 1998 m. pradėtą, tačiau trumpai gyvavusį skyrelį (dalis papildomų patarimų dar buvo hot.lt svetainėje, tačiau joje juos sunku surasti), papildydami jį jau „šiuolaikiniais“, t.y. šiuo metu aktualesniais patarimais.

Geriausia nemokama 2018 m. sistemos informacijos programa

SpeccyPiriform turi nemokamą versiją, pateikiančią labai išsamią informaciją apie kompiuterį. Ji veikia „Windows“ aplinkoje (tinka ir 10 versijai). Įdomi temperatūros sekimo galimybė, leidžianti aptikti potencialias vėsinimo problemas. Ji taip pat leidžia eksportuoti pateiktą informaciją TXT ir XML formatu, suteikiant galimybę ją atspausdinti. Galima informaciją perkelti į Clipboard. Programos Pro versija yra mokama ($19.95) – ji turi palaikymą ir automatinius atnaujinimus. Galite atsisiųsti lokalią versiją (zip, 6,6 MB).

Kaip prikelti „užmigusį“ „Windows 10“ Start mygtuką?

Kartais „Windows 10“ sąsajos elementai „sustingsta“ – ir jei spragtelite „Start“ ar kitą piktogramą, niekas nevyksta. Tai gali piktinti ir erzinti. Tačiau nereikia skubėti iš naujo startuoti sistemą (kas padeda, bet suryja laiko) – prieš tai neišbandžius čia aprašomos galimybės.

Pasinaudoti galima ta aplinkybe, kad „Start“ ir užduočių juostą (taskbar) valdo „File Explorer“. Taigi, paspaudus Alt-Shift-Esc kombinaciją arba iš dešinio pelės mygtuko meniu galima iškviesti „Task Manager“ ir jo pagalba restartuoti „File Explorer“. Tam „Processes“ kortelėje (tab) jis vadinamas „Windows Explorer“

Jei jo nematote, ne bėda – galite startuoti „File Explorer“ kopiją – jei negalite iš užduočių juostos, tai padarysite paspaudę Win-R (kartu klavišą su „Windows“ piktograma ir R), kas atvers „run“ dialogą, kuriame paprasčiausiai įrašykite explorer - ir jis pasirodys tarp procesų.

Tada pasirinkite tą „Windows Explorer“, dešiniu pelės klavišu iškvieskite meniu ir jį restartuokite (pasirinkite „Restart“ iš meniu).
Windows Explorer

Kai kuriems kompiuteriams toji operacija gali trukti iki 30 sek. – bet vis tik tai greičiau nei sistemos restartas. Tik nesijaudinkite, kad užduočių juosta išsivalys ir dings joje visos piktogramos – tai normalus „File Explorer“ restarto šalutinis efektas (prieš restartuodamas jis pirma tiri būti sustabdytas, o tada laikinai ir dingsta piktogramos).

Jam restartavus, turėtumėte vėl galėti naudotis „Start“ mygtuku ir užduočių juosta – tai padeda daugeliu tokių atvejų.

Sistemos registrai
Kaip mažėja dideli diskai?
Tempk su dešiniu pelės klavišu!
Magnetinių diskelių priežiūra
Windows 11: negi vėl déja vu?
Advanced HTML puslapis
Nėra programų be klaidų!
Kaip aš pirkau kompiuterį?
Kompiutorologo patarimai
Patarimai virtuvėje
Vartiklis