Magnetinių diskelių priežiūra:
praktiški patarimai

Ilgiau džiaugsitės diskeliais, jei teisingai juos prižiūrėsite.

 1. Niekada nedėkite diskelio į įrenginį geruoju paviršiumi žemyn. Duomenys gali nuo jo nukristi ir užkimšti vidinius įrenginio mechanizmus.
 2. Kartą per savaitę patariama diskelius reikia valyti ir vaškuoti. Mikroskopines metalo daleles šalinti galingu magnetu, o nešvarumus - šveitimo milteliais ir muilu. Įvaškuoti diskeliai sparčiau įsibėgėja, sutrumpėja kreipties laikas.
 3. Nelankstykite diskelių, jei jie gali tilpti į įrenginį nesulenkti. Didelius diskelius talpinant į mažesnius įrenginius tenka apkarpyti.
 4. Nepalikite diskelių įrenginyje ilgam laikui, nes ištekėję skysti duomenys gali sukelti vidinių įrenginio mechanizmų koroziją.
 5. Diskelių turinys nedauginamas kopijavimo aparatu (kseroksu). Jei norite gauti diskelio kopiją, tiesiog įkiškite abu diskelius į įrenginį.
 6. Kol mirksi įrenginio indikatorius, negalima išimti ar įdėti diskelio, neįmetus kelių monetų į plyšį.
 7. Jei diskelis jau pilnas, o jums reikia dar kažką įrašyti, išimkite diskelį iš įrenginio ir porą minučių gerai pakratykite. Ši operacija vadinama duomenų sutankinimu. Po duomenų sutankinimo įplyšusias vietas užklijuokite lipnia juosta, kad duomenys neišbyrėtų.
 8. Kreipties greitį galima žymiai pagerinti iškerpant daugiau skaitymo skylių diskelio vokelyje.
 9. Diskeliai gerai tinka padėti po bokalais ar puodeliais. Po to jie turi būti gerai nušluostyti ir įvaškuoti (žr. p.2).
 10. Redaguodami duomenis, nenaudokite žirklių ir klijų, nes duomenys yra per smulkūs, kad įžiūrėtumėte juos plika akimi. Jei turite mikroskopą, galite naudoti skutimosi peiliuką ir lipnią juostelę.
 11. Virusų profilaktikai periodiškai apipurškite diskelius dezifekuojančiu skysčiu.

Pagal vietinę ir užsienio spaudą paruošė R. Gineitis, 1997.04.01

Pastaba:
"DataLife Plus" diskelių vaškuoti nereikia.


Ankstesnis Juozo fragmentas
ir dar vienas Apie muitininkus
. O apie rinkimus - angliškai

Ir kaip jis keliasi

Linksmi nutikimai mokslininkams
Juodieji anekdotai
Nesąmonienos III dalis.

Liūdna pasaka apie Unix bei
Ką platina mašalai? bei
Žvaigždžių trekas: Kas būtų skrendant su Windows'95