Small tips

[ Publikacijos sentencija:
Jei visi tiesiai į akis sakytume viską, ką pasakome nusisukus, visuomenė būtų nepakenčiama.
Onorė de Balzakas]

Nėra programų be klaidų!

Kenna's industry: The Rouge, Study 1, Dearborn, Michigan, USA 1992 Norite išbandyti savo naršyklės patvarumą? Kitoje eilutėje esanti nuoroda yra "lemiama" "Netscape" firmos "Communicator" 4.x naršyklei "Windows" 95 ir NT 4.x, "Linux" ir Solaris 2.5 terpėse (nors "Mac" navigatorius išgyvena šį "taifūną").
Spragtelk mane - bandau lūžti!

Sukurti "laužytuvą" labai paprasta - tereikia paruošti tokį paprastutį "puslapį":

<HTML><HEAD>
<TITLE>Aš noriu tave nulaužti!</TITLE>
</HEAD>
<BODY>
<IMG SRC="">
<TABLE>
  <TR>
     <TD>
</BODY></HTML>

Sėkmės, eksperimentatoriai... Džiaugiuosiu, kai paprasti duomenys ką nors "pakabina"...

2019.03.07. Pabandysime atnaujinti šį 1998 m. pradėtą, tačiau trumpai gyvavusį skyrelį (dalis papildomų patarimų dar buvo hot.lt svetainėje, tačiau joje juos sunku surasti), papildydami jį jau „šiuolaikiniais“, t.y. šiuo metu aktualesniais patarimais.

Kelios mažosios Windows 10 gudrybės  

Greitai į darbalaukį

Show Desktop button Tojo mygtuko ištakos siekia „Windows 7”, tačiau jis nėra gerai matomas - jis „slaptai“ pateiktas apatiniame dešiniajame darbalaukio kampe. Akimis pasekite pačioje ekrano apačioje iki pat dešinio krašto, už datos ir laiko. Ten išvysite nežymų siaurutę „nematomo“ mygtuko juostele. Spragtelėjus virš jos susiminimizuos visi atidaryti langai.

Yra ir alternatyvus būdas. Spagtelėkite ant bet kurio nors lango virš pačios viršutinės juostelės laikydami nuspaudę Ctrl klavišą ir padrebinkite pelę. Tai minimizuos visus langus išskyrus šį.

Video su Xbox programa

Su „Windows 10” pateikiama ir “Xbox” programa, kuri turi savą ekrano video įrašymo funkciją. Startavus Xbox, paspauskite Win+G „Game” įrankių juostos atidarymui ir joje pasirinkite Screenshot arba Start Recording. Video bus įrašytas į Videos -> Captures katalogą. Gaila, ši priemonė tinka ne visoms video plokštėms. Open with IE

Kaip panaudoti Internet Explorer?

Nutylimąja „Windows 10“ naršykle yra „Edge“, sukurta visiškai naujai. Tačiau paliktas ir „Internet Explorer“ suderinamumo poreikiams. Jei norite puslapį, atidarytą su „Edge“, žiūrėti su „Internet Explorer“, galite išskleisti papildomas galimybes („...“ viršutinės įrankių juostos dešiniajame krašte) ir pasirinkti „Open with Interner Explorer“.

Jei „Internet Explorer“ norite naudoti pastoviai, jį galite „prisegti“ Starto meniu ir/arba užduočių juostoje. Tam susiraskite jį Starto meniu ir prisekite su „Pin to Start“ ir arba „Pin to taskbar“. Kitą kartą jį startuoti bus gerokai paprasčiau, nes jis bus meniu arba užduočių juostoje.

Norint jį nustatatyti nutylimąja naršykle, startavus „Internet Explorer“ eikite į Internet Options -> Programs tab -> Internet programs -> Set programs, kas atvers valdymo panelę (Control Panel), kur tada galite „Set your Default Programs“.
Pint IE to taskbar

Apribota paieška su Chrome

Su „Google Chrome“ naršykle, įvedę svetainės adresą (pvz., www.vartiklis.lt) paspauskite Tab vietoje Enter. Tada naršyklė atliks paiešką jūsų nurodytoje svetainėje.

Ankstesnės mažosios gudrybės:
Sistemos registrai
Tempk su dešiniu pelės klavišu!
Sutvarkykim savartyną
Kaip mažėja dideli diskai?
FAT32 - geras senas naujas...

Advanced HTML puslapis
Windows 11: negi vėl déja vu?
Interneto pabaigos puslapiai
Vartiklis