Nobelio chemijos premijos laureatai
Metai, Laureatas, Šalis, Pastabos
1901, Jacobus Henricus van 't Hoff (1852–1911), Nyderlandai, už cheminės dinamikos ir osmosinio slėgio metodų panaudojimą
1902, Hermann Emil Fischer (1852–1919), Vokietija, už cukraus ir purino sintezę
1903, Svante August Arrhenius (1859–1927), Švedija, už elektrolizės teorijos išgryninimą
1904, William Ramsay (1852–1916), Jungtinė Karalystė
1905, Johann Friedrich Wilhelm Adolf von Baeyer (1835–1917), Vokietija
1906, Henri Moissan (1852–1907), Prancūzija
1907, Eduard Buchner (1860–1917), Vokietija
1908, Ernest Rutherford (1871–1937), Jungtinė Karalystė ir Naujoji Zelandija
1909, Wilhelm Ostwald (1853–1932), Vokietija
1910, Otto Wallach (1847–1931), Vokietija
1911, Marie Curie (Sklodowska; 1867–1934), Prancūzija
1912, Victor Grignard (1871–1935), Paul Sabatier (1854–1941), Prancūzija
1913, Alfred Werner (1866–1919) Šveicarija
1914 Theodore William Richards (1868–1928) JAV
1915 Richard Martin Willstätter (1872–1942) Vokietija
1916 Pervesta į Chemijos premijos fondą
1917 Pervesta į Chemijos premijos fondą
1918 Fritz Haber (1868–1934) Vokietija
1919 Pervesta į Chemijos premijos fondą
1920 Walther Hermann Nernst (1864–1941) Vokietija
1921 Frederick Soddy (1877–1956) Jungtinė Karalystė
1922 Francis William Aston (1877–1945) Jungtinė Karalystė
1923 Fritz Pregl (1869–1930) Austrija
1924 Pervesta į Chemijos premijos fondą
1925 Richard Adolf Zsigmondy (1865–1929) Vokietija
1926 The (Theodor) Svedberg (1884–1971) Švedija
1927 Heinrich Otto Wieland (1877–1957) Vokietija
1928 Adolf Otto Reinhold Windaus (1876–1959) Vokietija
1929 Arthur Harden (1865–1940), Hans Karl August Simon von Euler-Chelpin (1873–1964) Jungtinė Karalystė, Švedija
1930 Hans Fischer (1881–1945) Vokietija
1931 Carl Bosch (1874–1940), Friedrich Bergius (1884–1949) Vokietija
1932 Irving Langmuir (1881–1957) JAV
1933 1/3 pervesta į Pagrindinį fondą ir 2/3 į Chemijos premijos fondą.
1934
Harold Clayton Urey (1893–1981), JAV
1935 Frédéric Joliot (1900–1958), Irene Joliot-Curie (1897–1956) Prancūzija
1936 Petrus (Peter) Josephus Wilhelmus Debye (1884–1966) Nyderlandai
1937 Walter Norman Haworth (1883–1950), Paul Karrer (1889–1971) Jungtinė Karalystė , Šveicarija
1938 Richard Kuhn (1900–1967) Vokietija
1939 Adolf Friedrich Johann Butenandt (1903–1995), Leopold Ruzicka (1887–1976) Vokietija, Šveicarija
1940 1/3 pervesta į Pagrindinį fondą ir 2/3 į Chemijos premijos fondą
1941 1/3 pervesta į Pagrindinį fondą ir 2/3 į Chemijos premijos fondą
1942 1/3 pervesta į Pagrindiną fondį ir 2/3 į Chemijos premijos fondą
1943 George de Hevesy (1885–1966) Vengrija
1944 Otto Hahn (1879–1968) Vokietija
1945 Artturi Ilmari Virtanen (1895–1973) Suomija
1946 James Batcheller Sumner (1887–1955), John Howard Northrop (1891–1987), Wendell Meredith Stanley (1904–1971) JAV
1947 Robert Robinson (1886–1975) Jungtinė Karalystė
1948 Arne Wilhelm Kaurin Tiselius (1902–1971) Švedija
1949 William Francis Giauque (1895–1982) JAV
1950 Otto Paul Hermann Diels (1876–1954), Kurt Alder (1902–1958) Vokietija
1951 Edwin Mattison McMillan (1907–1991), Glenn Theodore Seaborg (1912–1999) JAV
1952 Archer John Porter Martin (1910–2002), Richard Laurence Millington Synge (1914–1994) Jungtinė Karalystė
1953 Hermann Staudinger (1881–1965) Vokietija
1954 Linas Karlas Paulingas (Linus Carl Pauling, 1901–1994) JAV
1955 Vincent du Vigneaud (1901–1978) JAV
1956 Cyril Norman Hinshelwood (1897–1967), Nikolay Nikolaevich Semenov (1896–1986) Jungtinė Karalystė, TSRS
1957 Lord (Alexander R.) Todd (1907–1997) Jungtinė Karalystė
1958 Frederick Sanger (1918–) Jungtinė Karalystė
1959 Jaroslav Heyrovsky (1890–1967) Čekoslovakija
1960 Willard Frank Libby (1908–1980) JAV
1961 Melvin Calvin (1911–1997) JAV
1962 Max Ferdinand Perutz (1914–2002), John Cowdery Kendrew (1917–1997) Jungtinė Karalystė
1963 Karl Ziegler (1898–1973), Giulio Natta (1903–1979) Vokietija, Italija
1964 Dorothy Crowfoot Hodgkin (1910–1994) Jungtinė Karalystė
1965 Robert Burns Woodward (1917–1979) JAV
1966 Robertas Malikenas (Robert S. Mulliken, 1896–1986) JAV
1967 Manfred Eigen (1927–), Ronald George Wreyford Norrish (1897–1978), George Porter (1920–2002) Vokietija, Jungtinė Karalystė, Jungtinė Karalystė
1968 Lars Onsager (1903–1976) JAV
1969 Derek H. R. Barton (1918–1998), Odd Hassel (1897–1981) Jungtinė Karalystė, Norvegija
1970 Luis F. Leloir (1906–1987) Argentina
1971 Gerhard Herzberg (1904–1999) Kanada
1972 Christian B. Anfinsen (1916–1995), Stanford Moore (1913–1982), William H. Stein (1911–1980) JAV
1973 Ernst Otto Fischer (1918–), Geoffrey Wilkinson (1921–1996) Vokietija , Jungtinė Karalystė
1974 Paul J. Flory (1910–1985) JAV
1975 John Warcup Cornforth (1917–), Vladimir Prelog (1906–1998) Australija , Jungtinė Karalystė , Šveicarija
1976 William N. Lipscomb (1919–) JAV
1977 Ilya Prigogine (1917–2003) Belgija
1978 Peter D. Mitchell (1920–1992) Jungtinė Karalystė
1979 Herbert C. Brown (1912–2004), Georg Wittig (1897–1987) JAV, Vokietija
1980 Paul Berg (1926–), Walter Gilbert (1932–), Frederick Sanger (1918–) JAV, JAV, Jungtinė Karalystė
1981 Kenichi Fukui (1918–1998), Roald Hoffmann (1937–) Japonija, JAV
1982 Aaron Klug (1926–) Jungtinė Karalystė
1983 Henry Taube (1915–2005) JAV
1984 Robert Bruce Merrifield (1921–2006) JAV
1985 Herbert A. Hauptman (1917–), Jerome Karle (1918–) JAV
1986 Dudley R. Herschbach (1932–), Yuan T. Lee (1936–), John C. Polanyi (1929–) JAV, JAV, Kanada
1987 Donald J. Cram (1919–2001), Jean-Marie Lehn (1939–), Charles J. Pedersen (1904–1989) JAV, Prancūzija, JAV
1988 Johann Deisenhofer (1943–), Robert Huber (1937–), Hartmut Michel (1948–) Vokietija
1989 Sidney Altman (1939–), Thomas R. Cech (1947–) Kanada ir JAV , JAV
1990 Elias James Corey (1928–) JAV
1991 Richard R. Ernst (1933–) Šveicarija
1992 Rudolph A. Marcus (1923–) JAV
1993 Kary B. Mullis (1944–), Michael Smith (1932–2000) JAV, Kanada
1994 George A. Olah (1927–) JAV
1995 Paul J. Crutzen (1933–), Mario J. Molina (1943–), F. Sherwood Rowland (1927–) Nyderlandai, JAV, JAV
1996 Robert F. Curl Jr. (1933–), Harold W. Kroto (1939–), Richard E. Smalley (1943–2005) JAV, Jungtinė Karalystė, JAV už fulereno atradimą
1997 Paul D. Boyer (1918–), John E. Walker (1941–), Jens C. Skou (1918–) JAV, Jungtinė Karalystė už ATP (adenozino trifosfato) sintezės fermentinį mechanizmo aiškinimą, už natrio ir kalio jonų siurblio atradimą
1998 Walter Kohn (1923–), John A. Pople (1925–2004) JAV, Jungtinė Karalystė už tankio-funkcionalumo teorijos plėtojimą; už kvantinės chemijos apskaičiavimų metodų sukūrimą
1999 Ahmed H. Zewail (1946–) Egiptas ir JAV už cheminių reakcijų pereinamųjų būsenų tyrimus naudojant femtosekundinę spektroskopiją
2000 Alan J. Heeger (1936–), Alan G. MacDiarmid (1927–2007), Hideki Shirakawa (1936–) JAV, JAV ir Naujoji Zelandija, Japonija už laidžiųjų polimerų atradimą ir šios teorijos plėtojimą
2001 William S. Knowles (1917–), Ryoji Noyori (1938–), K. Barry Sharpless (1941–) JAV, Japonija, JAV už darbą su chirališkai katalizuojamo hidrinimo ir oksidacijos reakcijomis
2002 John B. Fenn (1917–), Koichi Tanaka (1959–), Kurt Wüthrich (1938–) JAV, Japonija, Šveicarija už sukurtus biologinių makromolekulių identifikacijos ir struktūrinės analizės metodus
2003 Peter Agre (1949–), Roderick MacKinnon (1956–) JAV už atradimus, susijusius su membranų kanaliniais baltymais
2004 Aaron Ciechanover (1947–), Avram Hershko (1937–), Irwin Rose (1926–) Izraelis, Izraelis, JAV už baltymų irimo, dalyvaujant ubikvitinui, atradimą.
2005 Yves Chauvin (1930–), Robert H. Grubbs (1942–), Richard R. Schrock (1945–) Prancūzija, JAV, JAV už organinės sintezės metatezės metodo vystymą
2006 Roger D. Kornberg (1947–) JAV už eukariotų transkripcijos tyrimus molekuliniu lygiu
2007 Gerhard Ertl (1936–) Vokietija už cheminių procesų tyrimą ant kietų paviršių
2008 Osamu Shimomura (1928–) Martin Chalfie (1947–) Roger Yonchien Tsien (1952–) JAV už žaliojo fluorescencinio baltymo atradimą ir vystymą.
2009 Venkatraman Ramakrishnan (1952–), Thomas Arthur Steitz (1940–), Ada E. Yonath (1939–) Indija ir Jungtinė Karalystė, JAV, Izraelis už ribosomų struktūros ir funkcijų tyrinėjimą.
2010 Richard F. Heck, Ei-ichi Negishi, Akira Suzuki JAV, JAV, Japonija
2011 Dan Shechtman (Izraelis) - už kvazikristalų atradimą.
2012 Robert Lefkowitz, Brian Kobilka (JAV, JAV) - už receptorių, sąveikaujančių su G baltymais, tyrimus.
2013 Michael Levitt, Martin Karplus, Arieh Warshel (JAV / Jungtinė Karalystė, JAV / Austrija, JAV / Izraelis) - už sudėtingų cheminių sistemų daugiaskalių modelių vystymą.
2014 William Esco Moerner (JAV), Stefan Walter Hell (Rumunija-Vokietija) - už aukštos skiriamosios gebos fluorescencinės mikroskopijos sukūrimą
2015 Tomas Lindahl, Paul L. Modrich, Aziz Sancar (Švedija/Anglija, JAV, Turkija/JAV) - už mechanistinės DNR korekcijos tyrimus
2016 Jean-Pierre Sauvage, Sir J. Fraser Stoddart, Bernard L. Feringa (Prancūzija, Anglia, Nyderlandai) - už molekulinių mašinų projektavimą.

Nobelio fizikos premijos laureatai
Nobelio literatūros premijos laureatai
Ig nobel premija
Vartiklis