I. Šimonytė. Varge, gal jie tikrai „žino kaip“?!

[Redaktorius: kad neužgoštume esmės ilgais bendrais išvedžiojimais, pateikiame ištrauką, išdėstančią "pačias paiausias sultos"... Pamąstykime, - gal tikrai?
Šaltinis: delfi ]
Kėdainių agurkai

Praėjusį penktadienį žiniasklaida perdavė naujojo Seimo vadovo komentarus po susitikimo su Pramonininkų konfederacijos prezidentu R.Dargiu apie tai, kad didinant minimalią algą (toliau – ir MMA) sykiu būtina mažinti ir PVM būtiniausiems maisto produktams.

[ ... ]

Ir čia dingteli negera mintis... Kur daug dirbančiųjų už minimumą? Teisingai, maisto produktų gamyboje. Ką gamina „žinančio kaip” kontroliuojamos įmonės? Teisingai, daug maisto produktų. Per rinkiminę kampaniją ne vienas klausė „žinančio kaip”, kodėl neparodo savo pavyzdžiu kitiems - juk nėra nieko įtikinamesnio įrodyti, kad tai, ką žadi, įmanoma. Juk kitiems būtų net silpna iš pavydo, kad jie nežino. Bet atsakymo nebuvo. Atrodė, kad jo ir negali būti - pirkėjai juk vargiai sutiktų mokėti daugiau už dešras ir raugintus agurkus, tai iš kur tos didesnės pajamos didesnėms algoms? Nesinori tikėti, kad „žinantis kaip” nenori dalintis su savo darbuotojais uždirbamu pelnu, kai, atrodo, paskutinius marškinius močiutei atiduotų? Užuominas apie vokelius ir triukus etatų „pilnumu“ vadina piktavalių provokacijomis. Lieka, kad priklauso tiems, kas mokėti didesnės algos tiesiog neišgali? Nors ir žino, kaip dvigubą mokėti?

Tai štai, didesnės MMA ir PVM lengvatos maistui „poravimas“ ir gali būti būdas, kaip įgyvendinti pažadus duonos valgytojams pačių duonos valgytojų sąskaita jiems to net nesuvokus ir tai įrodyti asmeniniu pavyzdžiu - vartotojai, mokėdami už dešrą ir agurkus tiek, kiek įpratę, sumažinus PVM apmokėtų ir dešrų bei agurkų fabriko didesnius kaštus minimaliai algai... O kad pakeliui sumažės biudžeto pajamos kokiais 500 milijonų, kuriuos teks pasiskolinti papildomai – nesvarbu, juk skolos irgi lieka duonos valgytojams. O kad „numirs“ viena kita kaimo lentpjūvė ar kokia siuvykla, kurių tas maisto PVM „nešildo“ – laikysim, kad neatlaikė konkurencingumo didinimo programos ir generuojančios ekonomikos išbandymo. Svarbu, kad „suveiktų“ ten, kur reikia.

Lėlininkai
Valdžios kvaitulys
Cinizmas kaip amatas
Slidi sąmokslo teorija
Tikroji Interneto pabaiga
Slaptieji planetos valdytojai
Gerumą reikia grūsti jėga?
Nyčė: Prieblandos kumyras
Anarchizmas: kas jis iš tikro?
Ar pirštų atspaudai – įkaltis?
Šešėlinė vyriausybė tvarko mūsų gyvenimą
Trumpa istorijos mokslo istorija
Žydų tauta sukurta dirbtinai
Gralio taurė – Kaukaze?
Kryžiaus žygis į tyrus
Meritokratija
Skurdo kultūra

Vartiklis