Šio numerio žaidimas - WinTrek

Turint kompiuterį, sunku įsivaizduoti jį be žaidimų. Tai neatskiriama kompiuterio ar net ir operacinės sistemos dalis. Tačiau to "labiausio" pasirinkimas laikui bėgant keičiasi. Todėl nuo šio numerio įvedame "numerio žaidimo" skyrelį, kuriame bus trumpai pristatomas "karščiausias" 'Vartiklio' redaktoriaus žaidimas (suteikiant galimybę jį atsisiųsti, nes bus apžvelgiami tik tie "normalūs" žaidimai, kurių archyvai neviršija 1 MB). Leidžiama po to dalytis patirtimi apie šiuos žaidimus, įvairiomis gudrybėmis ir panašiai. 'Vartiklio' redaktorius pasiryžęs aktyviai dalyvauti šioje akcijoje.

Taip pat kviečiami visi, norintys pasidalyti savo "labiausiais" žaidimais, bent parašyti laiškutį - bendromis pastabomis išaugs pupa iki pat dangaus.

Taigi, prie žagrės (prie reikalo) broliai, - ir sėdam į "Žvaigždžių treko" erdvėlaivį. Taip, tai "WinTrek", savo šaknimis siekiantis juodai-baltus (o gal žalsvus?) vien tekstinius monitorius. Ar kas dar atsimena tokis kompiuterius kaip SM-4 ir kiti SM, DVK ir panašius... Tai va juose ir pasirodė pirmosios, - ir dar tekstinės "Žvaigždžių treko" žaidimo versijos. Ir žinote, jei tik man atmintis neapgauna - jos turėjo žymiai daugiau galimybių, variantų ir niuansų, nei dabartinė 1993-iųjų metų "Windows" versija. Ir žaisti buvo daug įdomiau bei sunkiau... Su laiku vis kas nors imama ir prarandama...

Na nereikia nostalgijos ir graudžių ašarų dėl žilos senovės... Džiaugiamės tuo, ką turime...

Pagrindinė žaidimo esmė, - esate erdvėlaivio kapitonas ir valote Visatą nuo svetimųjų laivų. Galite naudoti pora tipų ginklus, tačiau tik veiksniame segmente. Apie kitus (ir tik tuos, šalia kurių jau buvote) galite sužinoti tik tolimojo veikimo radare: kiek žvaigdžių, trukdančių judėti; kiek neprieteliaus laivų, kurie gali būti skirtingo pajėgumo; ir ar kartais nėra nuosavos bazės, kurioje galima papildyti senkančius kuro, ginklų išteklius ar pataisyti neprietelių pažeistus laivo įrenginius.

Ne, tai nėra vieno šaudymo mygtuko (kaip koks "Xatax") žaidimas. Tai daugiau strateginis mąstomasis (kaip ir "Civilisation"), tačiau pakliuvus į sektorių nėra ko žioplinėti, - reikia greitai įvertinti situacija, staigiai rinktis tinkamiausią ginklą (ar pakelti apsauginius skydus) ir žudyti, žudyti, kol neprietelius pirmasis neiššovė! Geras priešas - miręs priešas! Be to misiją reikia užbaigti per ribotą laiką, tad nėra ko plavinėti šen ar ten, - tenka rinktis optimaliausią ir efektyviausią maršrutą.

Na jei sudominau, dabar galite atsisiųsti patį "WinTrek" žaidimo ZIP archyvą (apie 590 KB). Atsakymai į iškilusius klausimus laiškais...

Parengta 1996 m.

Iki kitų susitikimų "Žaidimų kertelėje".

Šaškės
Ginkimės! Kompiuteriai puola!
Tos nepaprastos figūrėlės
Cirko direktoriaus duktė
Paviliota senovinio žaidimo
Meno skiltis
Vartiklio naujienos