Ar reikia apmokestinti visas religijas?  

Papildomai: Bendrieji religiniai aptarimai
      Meritokratija; pasisakant politikos forume.

Tokias mintis, visų pirma, sukėlė skandalai, susiję su scientologija. Tad natūralu klausti, kodėl visi piliečiai turi remti organizacijas, kurios tėra fantastikos propaguotojos, kažkokių fantastinių būtybių garbintojos?

Jos užsiima piliečių pinigų rinkimu, tad turi būti apmokestinamos, kaip ir kitos pelno siekiančios įmonės. Ir liautis jas remti (skirti biudžeto lėšas). Visoms be išimties religijoms. Ar tai būtų katalikai, protestantai, musulmonai ar judėjai... Visi religiniai judėjimai yra, iš esmės, panašūs savo principais.

Jei dievas yra, kodėl jis leidžia sudegti bažnyčioms, kodėl leidžia jas apvogti, kodėl nesulaiko kunigų, kai tie elgiasi nedorai?

O ką jūs manote? Gal jau laikas tokį pasiūlymą iškelti įstatymleidystės lygyje ir liautis švaistyti mūsų pinigus?

          Jūsų vardas: 
Jūsų el.pašto adresas: 
Jūsų nuomonė:

               

Lankytojų atsiliepimai:  

Vilm 2015 m. vasario 22 d., sekmadienis, 21:08:05
Kas Ciesoriaus reikia atiduoti Ciesoriui,kas Dievo- Dievui.

2012 m. rugpjūčio 11 d., šeštadienis, 22:25:46
ir ne tik, bet ir kvailinimu

2012 m. liepos 29 d., sekmadienis, 10:14:18
Taip. Jos užsiima piliečių pinigų rinkimu

Aura 2012 m. liepos 25 d., trečiadienis, 07:59:24
Pačios turtingiausios yra religines organizacijos.

Nerijus 2012 m. gegužės 28 d., pirmadienis, 00:18:33
1. Kas liečia aukas, tai įstatyme yra apibrėžta, kad organizacija gali gauti aukas ir jų nereikia apskaityti. Tik yra kita pusė. Turtas, kuris naudojamas komercijai (kalbu apie bažnyčios turtą, kuris yra nuomuojamas kavinėms ir panašiai) turi būti apmokestinamas, kas šiuo metu nėra daroma pažeidžiant įstatymus.
2. Religinių organizacijų rėmimas turi būti uždraustas, nes kodėl tada valstybė neremia mano organizacijos, juk mes prieš valstybę lygūs.
3. Taip pat negerbiamos piliečių teisės (kad ir mažumos - tiems, kuriems religijos nereikia) valstybinėse įmonėse yra įkurtos koplytėlės (seimas ir kita), išlaikomi kunigai (kariuomenė). Ir visa tai iš mano mokesčių mokėtojo skiriami pinigai tam, ko man tikrai niekada nereikės. O jei kam ir reikia tai tegul aukoja.
4. Religinės organizacijos turi veikti taip pat kaip ir kitos organizacijos (pvz.: rūkytų dešrelių kioskelis). Jei žmonėms reikia ir jie iš kioskelio gauna tai, ko tikisi - kioskelis klestės, bet jei žmonėms nereikia to, kuo prekiauja kioskelis ar kioskelis pardavinėja "brudą" - kioskelis išnyks. Taip turi būti ir su religinėms organizacijos. Matau, kad nutraukus finansavimą 90% tokių organizacijų išnyktų - ir mano nuomone būtų gerai.

Stasys 2012 m. gegužės 27 d., sekmadienis, 15:08:43
Jau seniai laikas nutraukti remti bet kokias religines organizacijas.

Alfas 2012 m. gegužės 26 d., šeštadienis, 08:12:11
Valstybinis finansavimas išvis prieštarauja Lietuvos valstybės konstitucijai, juk formaliai religijos nuo valstybės tai atskirtos. Tad koks, kam interesas kokias nors nevalstybines organizacijas remti ar duoklę mokėti? Štai klausimas koks!
O bendrai, tai visiškai pritariu Arturui - sveiks užmojis!

Arturas 2012 m. gegužės 25 d., penktadienis, 23:02:57
Atsiprašau, prie ko čia scientologija? Būtų žymiai įdomiau pasikalbėti apie krikščionybės žalą Lietuvai. Turiu mintyje ne kunigų elgesį (tarkime, kiekvienoje šeimoje gali pasitaikyti iškrypėlių, gal tik ši "šeima" kovoja su jais labai jau paprastu būdu, perkeldama iš vienos parapijos į kitą). Kalbu apie ideologiją, kuri atsakomybę už savo veiksmus iškėlė į dausas, gyvenimo prasmę - už mirties ribos, o geresnio gyvenimo aktyvų siekimą prilygino nuodėmei. Nekyla klausimų, kodėl gyvename "spektaklyje", o ne realiuose darbuose, kaip estai. Arba kodėl tyliai emigruojame, o ne garsiai pasiimame iš aplinkos, kas mums priklauso ir dar šiek tiek, kaip, pavyzdžiui, žydai. (Tik nereikia apie antisemitizmą, visai nebandau tos tautos kaltinti, jie tiesiog ne tokie, kaip mes.)
Čia ir ateina laikas klausimui: ar norime, ar reikia prisidėti prie šios Romos prižiūrimos institucijos išlaikymo? Ar reikia grąžinti visuomenės kažkada jai suneštą turtą? Jei institucija neatsisako turto, tai gal iš tiesų - tegul moka mokesčius. O koks nors tiesioginis rėmimas skamba ir visai keistai. Beje, kitų bažnyčių Lietuvoje nelabai matosi, jos veikia savo siauresnėse bendruomenėse.
Dar pora žodžių apie bažnyčios turtą. Ne apie jo kilmę, šaltinius, o kitu aspektu: kiekviena konkreti bažnyčia (nepriklausomai nuo įvairių kulto tarnų veiklos joje) yra ypatingas pastatas, kuriame daug žmonių palieka intensyvaus dvasinio išgyvenimo pėdsaką. Be to, šiame pastate (ir kažkur greta jo) yra saugomi nemaži turtai, pavyzdžiui, paveikslai. Ar jie yra tik bažnyčios (institucijos), ar visgi ir visos visuomenės nuosavybė? Ar nebūdami tikintieji-krikščionys turime rūpintis, kai tas turtas yra neprižiūrimas ir dega tiesiogine šio žodžio prasme (turbūt nereikia priminti nesenų gaisrų)? Kaip šioje vietoje su bažnyčios/visuomenės pinigais?
Todėl manyčiau, kad religijų rėmimas, bažnyčių (ne)mokami mokesčiai, valdomas turtas ir atsakomybė už jį bei bendrasis santykis su visuomene tikrai turėtų būti apsvarstytas, įvertintas ir sureguliuotas. Tik ar įsivaizduojate, kad tai galėtų įvykti? Mūsų valstybėje-teatre? :-)

rutulys 2012 m. gegužės 25 d., penktadienis, 17:32:35
Neturėjau reikalų, bet, manau, kad pagonys nerenka pinigų.
O gal galima plačiau apie skandalus su scientologija? Nes nieko apie tai negirdėjau.

aukse 2012 m. gegužės 25 d., penktadienis, 11:35:38
O ką reiškia "švaistyti pinigus"? Ir kam juos tada skirti jei ne "fantastikos propaguotojams, fantastinių būtybių garbintojams"?
Gal karaliui Momonai? O jis ne fantastas ar gal jam dar per mazai pasekėjų, kurie visą planetą baigia suvartoti būdami tokie racionalūs, praktiški ir realūs... ? :)
Įdomūs jūsų tinklaraščio "bendrieji religiniai aptarimai", visų pasaulio religijų, prietarų ir individualių iliuzijų sintezė kaip ženklas ar ženklų visuma. Galima pasimesti visoj šioj kakafonijoj, bet galima ir atmetus viską patekti kažkur, kur... nauja fantastika gimsta. Ir taip be galo be krašto. Drakonas, nugalėtas, tegyvuoja naujas...
 

Religijos skyrius
Mitologijos skiltis
Vartiklis
NSO svetainė